مرکز طب کار سلامت سام پارس
شنبه تا چهارشنبه: ۱۶-۸ و پنج شنبه: ۱۲-۸ جمعه ها: تعطیل
تلفکس: ۸۸۹۱۴۸۸۷-۰۲۱

آخرین مطالب آموزشی

خوش آمد

به سایت طب کار سلامت سام پارس خوش آمدید
به سایت طب کار سلامت سام پارس خوش آمدید
روزها و ساعات کار: شنبه تا چهارشنبه ۱۶-۸ و پنجشنبه ۱۲-۸
Title Image

روشنایی ایمنی

روشنایی-ایمنی

روشنایی ایمنی

روشنایی ایمنی به مجموعه اقداماتی گفته می‌شود که به منظور حفظ ایمنی در محیط‌های خارجی، مخصوصاً شبانه، انجام می‌شود. روشنایی ایمنی باعث افزایش دید بینایی و کاهش ریسک تصادفات و جرایم در محیط‌های عمومی می‌شود.

نقش روشنایی مصنوعی در روشنایی ایمنی

روشنایی طبیعی از آفتاب تامین میشود در نبود آفتاب از روشنایی مصنوعی و با استفاده از انواع چراغ ها بهره می گیرند. طراحی روشنایی مصنوعی اصولا برای حالت شب (بدون نور آفتاب) صورت می گیرد .

انجام طراحی روشنایی مصنوعی سه گونه است:

– روشنایی با برق شهری

– طراحی روشنایی اضطراری با استفاده ژنراتور برق

روشنایی ایمنی با استفاده از باتری سر خود چراغ یا باتری مرکزی

در نوع اول با قطع برق شهری روشنایی خاموش میشود و در نوع دوم روشنایی اضطراری تا راه اندازی و تامین برق از ژنراتور محلی تاریکی لحظاتی ادامه داشته بعد روشنایی تامین می‌شود. اما در نوع سوم یا روشنایی ایمنی اساسا حتی لحظه ای نباید روشنایی قطع شود و ادامه روشنایی بلافاصله بدون چشمک با استفاده از برق شارژ شده در باتری قابل شارژ سر خود چراغ ها یا باتری مرکزی تامین شود.

موارد مصرف عبارتند از:

• برای راه های فرار به منظور هدایت به سمت خروج

• محیط های کاری خطرناک (در حد تکمیل کار و ترک محل) برای تشخیص جزئیات

مسیر های اجباری برای روشنایی ایمنی

– مسیر نجات در انبار ها و فروشگاه با بیش از 2000 متر مربع

–  اتاق کاری و استراحت کارکنان با بیش از 22 متر ارتفاع و کابین اسانسور

– تاریک خانه های با بیش از 100 متر مربع فضای کاری مثل سینما، تئاتر و صحنه نمایش رو باز با بیش از 1000 نفر، زمین ورزش 500 نفر و فضای آموزشی با بیش از 200 نفر

– در راهرو و راه پله های فضای آموزشی و بیمارستان ها حتی در محوطه بیرونی

– مسیر نجات فضای کاری که احتمال انفجار و مسمومیت تنفسی وجود دارد

– مسیر ها و نقاط احتمال سقوط

– سیستم های کنترل و کلیدی

– راهرو های موجود که به عنوان مسیر نجات هم استفاده می شود.

– در مسیرهای نجات و تقاطع بصورت تعیین سمت و جهت حداکثر در 10 متری و ارتفاع 2 متری و در جاهایی که احتمال آتش سوزی و دود باشد از کف استفاده شود .

– در جاهایی که روشنایی ایمنی توصیه شده در صورت داشتن منبع نیروی اضطراری هم نمی‌توان از آن صرف نظر کرد .

طراحی روشنایی ایمنی

انجام طراحی روشنایی ایمنی که جزئی از پدافند غیر عامل در رشته تاسیسات برقی ساختمان است در چند مرحله صورت می‌گیرد. در اولین مرحله مکان هایی را که باید چراغ های ایمنی نصب شوند مشخص میشود. این مکان‌ها عبارتند از:

– در هر درب خروج اضطراری

– هر مکان که علائم خروج ایمن وجود دارد

– بیرون هر درب خروج اضطراری

– مسیر پله ها

– در هر اختلاف سطح

– هر تغییر جهت مسیر

– هر تقاطع مسیر

– در محل وجود جعبه کمک‌های اولیه و تجهیزات اطفای حریق و شستی آژیر اعلام حریق

اصول طراحی که باید به آن توجه شود

در طراحی روشنایی ایمنی علائم خروج اضطراری در قالب شکل مستطیل با نوشتار سفید رنگ در زمینه سبز رنگ تهیه میشود. برخی از این علائم توسط منبع نوری از داخل خود روشن میشود و برخی هم فقط علامت ساده بوده ولی از منبع نوری خارج از تابلو و در نزدیکی آن روشن و قابل دید می شود.

اگر خروجی در معرض دید نباشد و یا کسی را که در حال گریختن است دچار تردید کند، نصب علائم مکمل خروج اضطراری به همراه جهت نماها به تعداد لازم و در مکان های مناسب در طول مسیر خروج الزامی است.

علائم نورانی خروج باید دارای نورپردازی داخلی و دارای حروف سفید رنگ بر اساس ضخامت قلم حداقل ۲۰ میلیمتر در روی زمینه شفاف سبز رنگ حاوی کلمات “خروج اضطراری” باشند و در نزدیکی درب یا پنجره ای که به خروجی اضطراری هدایت می‌شود نصب گردند.

در راه پله ها چراغ‌های اضطراری باید در داخل محوطه پلکان و متصل به سیستم برق اضطراری باشند و حداقل یک چراغ سفید رنگ در هر پاگرد طبقه یک و علامت نورانی خروج اضطراری از داخل نورپردازی شده بر روی درب خروج، راهنما به سمت خارج یا خیابان نصب شود.

در طراحی روشنایی ایمنی به غیر از مسیر های خروج اضطراری، مکانهای دیگری هم به علت احتمال وجود خطر به علت تاریکی و ازدحام در نبود برق شهری نیازمند تامین روشنایی ایمنی هستند.که به استناد بند های مندرج در مباحث 20 و ۲۱مقررات ملی ساختمان که منبعث از استاندارد های اروپایی است ضروری است. این مکان‌ها عبارتند از:

– در محوطه پله برقی برای خروج ایمن

– در آسانسورها برای خروج مسافرین از داخل کابین که گیر کرده اند با استفاده از باتری‌ها برای تامین روشنایی داخل کابین همراه با زنگ خطر اضطراری. حرکت کابین به سر نزدیک ترین طبقه و باز شدن درب‌ها با دستگاه بلک اوت در موتورخانه

– در داخل سرویس بهداشتی بالای ۸ متر مربع

– اتاق های کنترل، ژنراتور، پناهگاه‌ها، پارکینگ سرپوشیده خودرو

– محیط‌های کاری و تولیدی با خطر فیزیکی بالا (مثل وان اسید)

– براساس بند ۳-۱-۴ مبحث ۲۰ مقررات ملی ساختمان بر بالاترین نقطه همه ساختمان‌ها و سازه های بالای ۲۰ متر باید حداقل یک چراغ چشمک زن قرمز رنگ نصب شود .

– در مواقع قطع برق وجود ابزار پشتیبان برای تابلوها و علائم تصویری ایمنی که از قدرت بهره می‌گیرند الزامی است. مگر در صورتی که قطع برق خود از بین برنده خطر باشد.

– طبق اصول طراحی روشنایی ایمنی اگر یک علامت نوری بتواند به دو شکل روشن دائمی و یا چشمک زن و گردان عمل نماید، در موارد لازم از حالت چشمک زن و گردان استفاده گردد تا باعث القای میزان خطر بالاتر و فوریت بیشتر شود.

– نورپردازی تابلوهای معرف کاربری و تبلیغاتی به صورت چشمک زن و رقصان در مناطق مسکونی و در حاشیه بزرگراه ها ممنوع است. این تابلوها باید فقط با نور ثابت نورپردازی شود.

– نصب تابلوی تبلیغاتی نورپردازی شده دارای چراغ‌های قرمز و سبز یا زرد در مجاورت تقاطع‌ها، بصورتی‌که مانع کارکرد صحیح چراغ‌های راهنمایی رانندگی گردد، ممنوع است.

– فاصله بین چراغ های ایمنی مندرج در مبحث ۲۰ مقررات ملی ایران در یک راهرو حداکثر ۲۴ متر است بشرط اینکه شدت روشنایی لازم تامین شده باشد . ما اگر نوع چراغ ها به گونه ای باشد که شدت روشنایی لازم تامین نشود آنگاه فاصله چراغ ها کاهش می یابند.

5/5 - (3 امتیاز)
تماس بگیرید
instagram
sms
whatsapp
telegram
map
phone
waze