مرکز طب کار سلامت سام پارس
شنبه تا چهارشنبه: ۱۶-۸ و پنج شنبه: ۱۲-۸ جمعه ها: تعطیل
تلفکس: ۸۸۹۱۴۸۸۷-۰۲۱

آخرین مطالب آموزشی

خوش آمد

به سایت طب کار سلامت سام پارس خوش آمدید
به سایت طب کار سلامت سام پارس خوش آمدید
روزها و ساعات کار: شنبه تا چهارشنبه ۱۶-۸ و پنجشنبه ۱۲-۸
Title Image

ماده ۹۰ قانون تامین اجتماعی

ماده ۹۰ قانون تامین اجتماعی | طب کار سلامت سام پارس

ماده ۹۰ قانون تامین اجتماعی

ماده ۹۰ قانون تامین اجتماعی این مفهوم را بیان می کند که برای حفظ و حمایت از نیروی کار و کارگرها، کار فرما باید طوری به آن ها کار دهد که وضغیت سلامت جسمانی و نیروی کارگر را در نظر بگیرد؛ زیرا اگر شغلی به کارگر داده شود که توانایی انجام آن را نداشته باشد و آسیبی ببیند یا بیماری وی تشدید شودیادر معاینات پزشکی او کم کاری شده باشد کارفرما مقصر است و باید تمام هزینه های درمان کارگر را پرداخت کند. به همین سبب باید آن‌ ها را بیمه سلامت کند تا اگر دچار مشکلی شدند، بیمه ضررهایی که کارگر دیده است را جبران کند. همچنین تست سلامت و معاینات پزشکی باعث می شود که اگر کارگر بیماری مانند کبد چرب، دیابت و یا حتی سرطان داشته باشد مشخص شود.

نقش کارفرما در بیمه چیست؟

کارفرمایان قبل از استخدام باید از کارگرها تستهای سلامت و معاینات پزشکی را دریافت و سپس کارگرها را بیمه کنند و این کار سبب می شود تا هر فرد متناسب با شرایط جسمانی خود عهده دار کاری باشد. همچنین باید با سازمان های مربوطه (بیمه ای و درمانی)  در ارتباط باشند که تا حد ممکن از وقوع بیماری وحادثه ها جلوگیری کنند. بنابراین در این قانون کارفرمایان ایفاکننده نقش مهم و کلیدی هستند. پیشنهاد می شود کارفرما دریافت بیمه را از شعب و مراکز اصلی آن انجام دهد تا اطمینان کاملی داشته باشد. هنگامی که کارفرما در معاینه پزشکی کوتاهی کند و به همین سبب کارگر دچار حادثه ای شود یا بیماری اش وخیم تر شود سازمان تامین اجتماعی طبق ماده ۵۰ همین قانون تمامی هزینه های درمان را به عهده کارفرما می گذارد.

ماده ۹۰ قانون تامین اجتماعی چه اموری را به دنبال دارد؟

اکنون که یک فرد بیمه شده است نسبت به بیمه دارای وظایفی می باشد، سپس بیمه پس از دریافت حق خود دفترچه ای به فرد می دهد که یک ماه اعتبار دارد. این امر باعث می شود که فرد نسبت به انجام معاینات خود کوشا باشد.

اگر افراد بیمه شده تصمیم به تغییر شغل خود بگیرند می توانند با مراجعه به مراکز بیمه، خود را در شغل جدید بیمه کنند و مانند قبل با درخواست از بیمه، دارای یک دفترچه بیمه جدید شوند که مدت اعتبار آن مانند قبل یک ماهه می باشد تا فرد همیشه نسبت به انجام معاینات پزشکی خود مسئولیت پذیر باشد. البته منظور از تغییر شغل، تغییر کلی در شغل محسوب می شود. به عنوان مثال اگر فردی در آهنگری فعالیت می کند و تصمیم می گیرد که شغل خود را به آهن بری، آهن سازی، آهن کش یا آهن کاری تغییر دهد نیازی به اقدام دوباره برای دریافت دفترچه بیمه نمی باشد اما اگر فرد در حوزه آهنگری فعالیت می کند و تصمیم می گیرد که به شیرینی فروشی برود قطعاً نیاز است که اقدامات لازم را برای دریافت مجدد دفترچه بیمه انجام دهد. اگر فرد بیش از یک سال بیمه خود را قطع کند و سپس مجدداً بیمه دریافت کند بایدهمان اقدامات را برای دریافت دفترچه بیمه انجام دهد

همچنین طبق ماده ۹۰ قانون تامین اجتماعی اگر در مواردی که فرد توسط کارفرما بیمه می شود و تمامی مدارک او از جمله معاینات پزشکی و تست سلامت او به شعبه های سازمان تامین اجتماعی ارسال می شود، شغل فرد بیمه شده تغییر کرده باشد دیگر نیازی به انجام آزمایش و معاینه نمی باشدمشروط به اینکه از انجام آزمایش های آن ها یک سال نگذشته باشد و معاینات و تست سلامت آن ها توسط مراکز معتبر انجام شده باشد. به این نکته هم توجه داشته باشید که اولین آزمایش فرد بیمه شده از یک سال گذشته باشد، اقدامات لازم برای آزمایش و معاینه الزامی است.

مهلت ارائه معاینات پزشکی فرد به سازمان بیمه تامین اجتماعی چقدر می باشد؟

درست است که فرد قبل از استخدام باید معاینات پزشکی خود را کامل به کارفرمای خود ارسال کند اما ممکن است کارفرما در همان زمان نتواند معاینات پزشکی کارگر را به سازمان تامین اجتماعی تحویل دهد، بنابراین سازمان تامین اجتماعی حداکثر یک سال زمان را در نظر گرفته تا معاینات پزشکی کارگر به دست او برسد. اگر معاینات انجام شود اما طبق زمان مقرر شده این مدارک به شعبه تامین اجتماعی نرسد، با در نظر گرفتن ضوابطی بدون مشکل پذیرفته می شود.

حکم ماده ۹۰ قانون تامین اجتماعی در مورد تعویق در تحویل معاینات چیست؟

به دو دلیل اگر فردی معاینات پزشکی خود را به سازمان تامین اجتماعی تحویل ندهد از بیمه محروم نمی شود. دلیل اول این است که عدم ارائه معاینات پزشکی باعث ممنوعیت در دریافت حق از بیمه نمی شود. دلیل دوم نیز این است که اگر این معاینات پزشکی پس از یک سال به دست سازمان تامین اجتماعی نرسد، سازمان برای کارفرما نامه ای در این خصوص ارسال می کند و با فرستادن نماینده ای، از کارفرما در این خصوص پرس و جو می کند.

برای بیمه باید به چه مراکزی مراجعه کرد؟

حال که در مورد ماده ۹۰ قانون تامین اجتماعی اطلاعات جامعی ارائه نمودیم لازم می‌دانیم که راهنمایی لازم در خصوص محل مراجعه جهت استفاده از خدمات بیمه را نیز ارائه نماییم. مراکز معتبر معاینات بدواستخدام توسط مدیریت درمان سازمان تامین اجتماعی به شعب همین سازمان اعلام می شود. لیست انجام معاینات پزشکی و تست سلامت باید در معرض دید کارفرمایان، بیمه شدگان و کارگزاری های رسمی باشد و تحت نظر سازمان تامین اجتماعی فعالیت کنند. این امر سبب اطمینان بیش تر در دو طرف می شود. اگر در لیست اعلام شده از طرف مدیریت درمان، منطقه ای دارای پزشک نباشد استفاده از خدمات سایر شهرستان های نزدیک پیشنهاد می شود. همچنین اطلاعاتی در سایت رسمی سازمان تامین اجتماعی به آدرس www.tamin.ir وجود دارند که عبارتند از:

  • فرم های معاینات که قابلیت چاپ دارند.
  • الزام انجام آزمایش و شرائط معاینه معلولان جهت اطمینان بیش تر در توانایی کار
  • لیست اطلاعات مراکز معتبر برای انجام معاینات بدواستخدام و روند اجرایی آن
  • لزوم معاینات دوره ای و نگهداری مدارک آن

سخن آخر

ما در این مقاله درباره ماده ۹۰ قانون تامین اجتماعی، چگونگی و مزایای آن صحبت کردیم که به صورت خلاصه می توان گفت این ماده و قانون برای حمایت از کارگران و وضعیت جسمانی آن ها می باشد. لذابرای پیشگیری از وقوع هر مشکلی در دریافت بیمه به مراکزی که مورد تائید سازمان تامین اجتماعی هستند مراجعه نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)
تماس بگیرید
instagram
sms
whatsapp
telegram
map
phone
waze