مرکز طب کار سلامت سام پارس
شنبه تا چهارشنبه: ۱۶-۸ و پنج شنبه: ۱۲-۸ جمعه ها: تعطیل
تلفکس: ۸۸۹۱۴۸۸۷-۰۲۱

آخرین مطالب آموزشی

خوش آمد

به سایت طب کار سلامت سام پارس خوش آمدید
به سایت طب کار سلامت سام پارس خوش آمدید
روزها و ساعات کار: شنبه تا چهارشنبه ۱۶-۸ و پنجشنبه ۱۲-۸
Title Image

صندلی اداری مناسب چه ویژگی دارد؟

صندلی اداری مناسب

صندلی اداری مناسب چه ویژگی دارد؟

صندلی اداری مناسب ویژگی‌هایی دارد که معمولا به دلیل کاهش هزینه‌ها به آن بی‌توجی می‌گردد. اگر کارمند هستید می دانید که نشستن در طول روز می تواند برای شما کمردرد ایجاد کند. هنگامی که می دانید شغل شما نیاز به نشستن طولانی مدت دارد، باید صندلی اداری ارگونومیک عالی را انتخاب کنید. همچنین اگر شما کارفرما هستید لازم است به این نکته توجه نمایید که با وجود هزینه بالاتر خرید صندلی‌های اداری ارگونومیک نسبت به سایر صندلی‌ها در طولانی مدت و با راحتی کارمندان‌تان در زمان کار این هزینه جبران خواهد شد. در ادامه این مطلب مرکز تخصصی طب کار سلامت سام پارس با ما همراه باشید.

اهمیت تنظیم ارتفاع در صندلی اداری مناسب

اگر صندلی شما خیلی پایین است، آرنج شما زیر سطح میز شما قرار می گیرد. دسترسی به میز، تلفن و صفحه کلید برای شما سخت خواهد بود. این مسئله می تواند به سرعت منجر به مشکلاتی مانند درد شانه و کارپال تانل شود.

اگر صندلی شما خیلی بلند است، ممکن است برای تایپ کردن در طول روز شروع به خم شدن کنید یا وضعیت بدنی نامناسب داشته باشید. پاهای شما نیز روی زمین قرار نخواهند داشت که منجر به درد کمر شما خواهد شد.

یک صندلی با ارتفاع صندلی قابل تنظیم پیدا کنید تا بتوانید در ارتفاع مناسب را قرار گیرید. بازوهای شما با زاویه 90 درجه در آرنج خم می شوند. کف پاهای شما نیز باید صاف روی زمین بنشیند.اگر قد کوتاهی دارید، می توان از یک جعبه کوچک یا زیرپایی استفاده کرد تا پاهای شما در تمام طول روز روی لبه صندلی آویزان نشوند.

صندلی شما باید عرض و عمق کافی داشته باشد

صندلی ای که به اندازه کافی برای نشیمن شما پهن نیست یا به اندازه کافی برای تکیه دادن شما عمیق نیست، حمایت کافی را ایجاد نمی کند. برای پیدا کردن یک صندلی اداری مناسب که به اندازه کافی عمیق باشد، فردی که روی آن نشسته باید پشت خود را به صندلی و زانوهایش باید حدود 1 تا 2 اینچ از جلوی صندلی فاصله داشته باشد، بنابراین می توانید حداقل 2 انگشت را بین پشتی قرار دهید. پیدا کردن صندلی با تنظیم عمق قابل تنظیم بسیار مهم است تا توزیع وزن خوبی بین باسن و ران خود داشته باشید. اگر قد شما خیلی کوتاه است، صندلی باید بتواند جمع شود تا به پشت زانوهای شما فشار نیاورد.

پشتیبانی کمر برای صندلی اداری مناسب ضروری است

هنگامی که برای مدت طولانی نشسته اید، صندلی ای که دارای تکیه گاه کافی برای کمر باشد از آن محافظت می کند. برای حفظ انحنای طبیعی به سمت داخل یا انحنای کمری ستون فقرات، صندلی باید یک تکیه گاه کمری قابل تنظیم داشته باشد. شما می‌توانید تکیه گاه های کمری را به عنوان لوازم جانبی خریداری نمایید. از اینکه برای صندلی خود تکیه گاه می‌خرید شرمنده نباشید. محل کار شما مکانی است که ساعات زیادی از روز خود را در آن می‌گذرانید و لازم است برای سلامت بدنی خود از وسایل جانبی استفاده نمایید.

تکیه‌گاه بازو

وجود دسته و به طور کلی تکیه‌گاه‌های بازو می‌تواند به شما کمک کند حالت عمودی خود را حفظ کنید. اما وجود آن‌ها کافی نیست بلکه باید مناسب باشند. شما باید بتوانید راحت بنشینید، پشتتان را روی صندلی قرار دهید و پاهایتان را روی زمین قرار دهید، بازوهایتان را در مجاورت تنه‌تان نگه دارید، شانه‌ها در راستای آرنج روی تکیه‌گاه به طور متناوب، بدون فشار دادن شانه‌ها به سمت بالا. چه قد بلند باشید و چه کوتاه، صندلی‌های با دسته‌های قابل تنظیم می‌توانند برای اطمینان از خم شدن ۹۰ درجه بازوها مفید باشند و به شما کمک کنند تا هنگام استفاده از ماوس و استفاده از صفحه‌کلید به میز خود تکیه نکنید.

راحتی ویژگی مهم صندلی اداری مناسب

اگر تمام روز روی چیزی بنشینید که شبیه بتن است، درد کمر و پاهایتان به شما اجازه نخواهد داد به درستی کار کنید. یک صندلی اداری مناسب و ارگونومیک باید دارای بالشتک کافی برای حمایت از پشت و باسن باشد. نباید چیزی باشد که مانند یک بالش پر در آن فرو می‌روید، و همچنین نباید آنقدر سفت باشد که باعث درد یا بی‌حسی شود. بسیاری از مردم یک پارچه توری پلاستیکی را برای جریان بهتر هوا و کاهش تجمع گرما در هنگام نشستن ترجیح می دهند. برخی از پارچه ها قابل تنفس هستند در حالی که برخی دیگر مانند وینیل باعث افزایش دمای بدن خواهد شد.

چرخش تمام صندلی

اگر دائماً در حال حرکت در محل کار هستید، دو مانیتور یا یک میز به شکل U دارید، یک صندلی اداری مناسب که به درستی بچرخد یک مزیت عالی است. داشتن یک صندلی چرخان به شما کمک می کند تا برای دستیابی به وسایل، زور نزنید. اگر بتوانید تمام صندلی خود را بچرخانید، نه اینکه کمر خود را بچرخانید، از آسیب دیدگی جلوگیری خواهید کرد.

سخن پایانی

در حالی که ممکن است نتوانید صندلی اختصاص داده شده به شما را در محل کار خود کنترل کنید، بسیار مهم است که بدانید چگونه از آن استفاده کنید و آن را برای تناسب مناسب تنظیم کنید. به کمک نکاتی که به آن اشاره نمودیم می‌توانید ساعات کاری راحت تری را بگذرانید و کمردرد ناشی از صندلی نامناسب را کاهش دهید.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید post
تماس بگیرید
instagram
sms
whatsapp
telegram
map
phone
waze