مرکز طب کار سلامت سام پارس
شنبه تا چهارشنبه: ۱۶-۸ و پنج شنبه: ۱۲-۸ جمعه ها: تعطیل
تلفکس: ۸۸۹۱۴۸۸۷-۰۲۱

آخرین مطالب آموزشی

خوش آمد

به سایت طب کار سلامت سام پارس خوش آمدید
به سایت طب کار سلامت سام پارس خوش آمدید
روزها و ساعات کار: شنبه تا چهارشنبه ۱۶-۸ و پنجشنبه ۱۲-۸
Title Image

آزمایش اعتیاد طب کار

آزمایش اعتیاد در معاینات طب کار

آزمایش اعتیاد طب کار

آزمایش اعتیاد یکی آزمایشات معاینات طب کار و معاینات بدو استخدام است. احتمالا تا به حال برای تقاضای استخدام در یکی از شرکت ها و یا سازمان ها اقدام نموده اید. بدون شک یکی از اولین گواهی هایی که باید ارائه نمایید گواهی عدم اعتیاد است که با آزمایش اعتیاد در معاینات بدو استخدام صادر می گردد.

اجزای معاینات طب کار در بدو استخدام

معاینات بدو استخدام به منظور سنجش توانمندی جسمانی، روانی و اجتماعی شاغل و به کارگیری فرد در کار متناسب با این توانمندی‌ها انجام می‌گردد. این معاینات شامل اجزای زیر است:

اگرچه توانایی جسمانی، روانی و علمی افراد برای استخدام آنان بسیار مهم است اما معمولا متقاضیان استخدام در صورت مثبت شدن آزمایش اعتیاد در معاینات طب کار رد صلاحیت می شوند.

آزمایش اعتیاد در معاینات طب کار

یکی از آزمایش های درخواستی جهت معاینات طب کار علی الخصوص معاینات بدو استخدام، بررسی وجود مواد افیونی در خون و ادرار است که بنا به صلاحدید پزشک طب کار و یا درخواست کارفرما به رای داوطلب (کارگر) انتخاب میگردد.

مثبت شدن جواب آزمایش اعتیاد و رد صلاحیت داوطلب استخدام

در آزمایشات مربوط به معاینات بدو استخدام معمولا این تست ها از نمونه ادرار داوطلب و در آزمایشگاه های معتبر و مرجع انجام میگردد و از یک تا ده نوع ماده مخدر قابل ردیابی است. مواد مخدر شایع مورد بررسی شامل تریاک، هروئین، حشیش و متامفتامین مانند کراک و شیشه و ترامادول و متادون و کدئین می باشند که در صورت یافته شدن این مواد معمولا صلاحیت داوطلب جهت استخدام رد می گردد.

مرکز تخصصی طب کار سلامت سام پارس آماده ارائه خدمات طب کار به سازمان ها، ارگان ها و مراکز درمانی می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص معاینات طب کار با ما تماس بگیرید.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید post
تماس بگیرید
instagram
sms
whatsapp
telegram
map
phone
waze